С тържествена церемония Хасково отбеляза 150 години от гибелта на Христо Ботев (ВИДЕО)

0

Точно в 12:00 часа градът спря под звука на сирените в знак на признателност пред героичното дело на поета-революционер и безсмъртния подвиг на всички знайни и незнайни българи, отдали живота си за свободата и независимостта на България.

Веднага след това венци и цветя на почит пред паметника на Христо Ботев поднесоха кметът на Община Хасково Станислав Дечев, областният управител на Хасково Тодор Иванов, командирът на Военно формирование Хасково майор Георги Пасков, представители на местната и държавна власт, духовници, народни представители, общински съветници, членове на политически партии и патриотични организации, десетки ученици, преподаватели, граждани.

Слово за ненадминатото дело на Христо Ботев и за отговорността да бъдеш свободен произнесе д-р Веселина Узунова- директор на РИМ Хасково.

Шестокласничката Симона Тоскова от СУ „Св. Паисий Хилендарски“ рецитира безсмъртните стихове на поета „Жив е той, жив е!“, а когато Духов оркестър Хасково изпълняваше химна на Република България, второкласниците от ОУ „Любен Каравелов“ Хасково от сърце запяха „Мила, Родино, ти си земен рай…“

 

Сподели

Оставете коментар

Предишна публикация:
Митничари разкрили 716 електронни наргилета за седмица
Над 90 000 недекларирани евро задържаха митничари на Капитан Андреево

Благотворително събитие "Караме и спортуваме за Миро" в събота
Благотворително събитие “Караме и спортуваме за Миро” в събота

Затвори