Разследваният преди години за корупция на граничния пункт „Капитан Андреево“ митничар Симеон Николов спечели дело срещу прокуратурата и получи обезщетение от 40 000 евро за претърпени неимуществени вреди.
Решението е на Хасковския окръжен съд, който обаче не е уважил изцяло предявения иск в размер на 102 258 евро. Освен присъденото обезщетение, държавното обвинение трябва да изплати и 3 500 евро за адвокатски хонорар. Решението може да бъде обжалвано пред Апелативния съд в Пловдив.
Случаят датира от есента на 2016 г., когато на ГКПП „Капитан Андреево“ бяха задържани шестима митничари и гранични полицаи по подозрения за корупция. Симеон Николов е бил привлечен като обвиняем на 1 октомври 2016 г.
Според прокуратурата на 28 юни същата година митничарят, заедно със съучастник, е поискал подкуп от 500 долара и е приел 400 долара от шофьор, за да не извърши проверка на превозното средство. Водачът по делото е свидетел с тайна самоличност.
По-късно досъдебното производство срещу Николов е било прекратено и случаят така и не е стигнал до съд.