Свиленград отупаха ОФК “Хасково” с 3:0

0

ФК”Свиленград” победи ОФК”Хасково” с 3:0 на стадион “Колодрума”.

Своебразното дерби на началото на пролетния дял на областната група между първия и втория във временото класиране завърши с класика за домакините в жълти екипи.

Играещият треньор Антон Огнянов откри резултата за Свиленград в 24 минута. Новото попълнение за домакините Иван Скерлев в 62 минута се извиси в наказателното поле и с глава прати топката в левия ъгъл на противниковата врата. Стражът на гостите се хвърли и изби коженото кълбо в краката на Добромир Димитров, който от гол линията вкара за 2:0.

Една минута преди края новопривлеченият таран Юлий Шекеров направи самостоятелен рейд между двама защитници на Хасково, вкарвайки трети гол за класическото 3:0.

С тази победа Свиленград се откъсва напред с 10 точки на върха в четвърта девизия. Мачът изгледаха близо 200 души, сред тях и някои съгледвачи от противникови отбори.

Утре на стадион “Младост” от 15 часа е мачът между ФК”Хасково” – “Марица”(Симеоновград).