Сняг прехвърча в Хасково, жълт код за 9 области

0

Тази сутрин в областния град Хасково започна да вали сняг. През деня е възможно да премине в дъжд.

Минимална стойност 0°C. Ветрове – С и променливи. Снеговалеж от 3-7 см. Температурите в областта са в интервала от -3°С до +6°С.

Пътните настилки са предимно мокри, на места е възможно да са заледени. Обработени
и проходими при зимни условия.

Метеоролозите очакват значителни валежи от сняг за областите – Плевен, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Варна и Добрич.

На много места в Северна България ще вали сняг, в Южна – дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в Североизточна България и там ще има условия за виелици и навявания. Ще духа слаб и умерен североизточен вятър, с който ще прониква студен въздух. Максималните температури ще са от 0° в Североизточна България до 9°-11° в Югозападна, където ще има и временни разкъсвания на облачността, в София – около 5°.

В планините ще бъде предимно облачно с превалявания от сняг. Ще духа до умерен запад-югозападен вятър, по най-високите части вятърът ще бъде умерен и силен от запад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра – около минус 2°.

Сподели

Оставете коментар

Предишна публикация:
Бойкота над магазините има ефект, правителството взема мерки
Бойкота над магазините има ефект, правителството взема мерки

Божидар Саръбоюков спечели балканската титла в Белград
Божидар Саръбоюков спечели балканската титла в Белград

Затвори