Саяна загуби дербито на върха в Трета Лига

0

Отборът на “Саяна Хасково” отстъпи с 2:1 срещу лидера в Югоизточната Трета Лига “Спартак” (Пловдив).

Дербито беше свирено от топ рефера на България – Георги Кабаков. Срещата започна по най-лошия възможен начин за хасковлии. В третата минута капитанът на домакините Георги Лазаров беше оставен абсолютно сам и непокрит в наказателното поле при едно центриране от ъглов удар. Той се извиси над отбраната в червено-бели екипи и отбеляза красив гол с глава. При резултат 1:0 завърши първото полувреме.

В 73-ата минута отново капитанът на пловдивчани беше точен и отново с глава – 2:0 за “Спартак”. Този път центрирането беше от игра, а не от статично положение, но отново никой от “Саяна” не покриваше голмайсторът в синьо.

Все пак хасковлии стигнаха до попадение в 84-ата минута дело на Красимир Илиев, но то не беше достатъчно за нещо повече от почетна загуба.

Така след 30 кръга лидер е “Спартак” (Пловдив) с 77 точки. “Саяна” остават втори със 72, а трети са “Несебър” със 71.

На 20 април от 17:00 часа хасковлии са домакини на “Ямбол”, а “Спартак” ще гостува на “Несебър”.