Румен Киров първи в рали Хасково(видео+снимки)

0

Пилотът в категория “Макси” Румен Киров спечели състезанието от затворен градски маршрут Хасково.

Драмата бе до последната обиколка, до която водеше Пламен Камбуров, но бе изпреварен от победителя Киров със Субаро. Трети остана Илия Царски с Мицубиши.

Дъждът за кратко спря състезанието след сериите “Туринг”, а силно заваля на самото награждаване. Стоян Апостолов не завърши заради повреда в двигателя, там финишираха 10 пилота.

При категория “Спорт” имаше най-много участници – 13. Състезателите с Лади бяха 8 виж ТУК.

Официалното откриване на рали затворен маршрут бе с обиколка на атрактивни кабриолети.

Първи до финала в серия „Лада“ стигна Дончо Дончев, в серия „Спорт“ победител е Йордан Методиев. Димитър Комнев спечели ралито в серия “Туринг”. Вторият кръг на автомобилния шампионат ще се проведе в София.