Спортните отбори на пет училища от община Хасково демонстрираха днес висок спортен дух и толерантност.
Това е една от целите на ученическо състезание #КодОтговорниЗаедно, организирано от ГДНП, в партньорство със Съюза на пивоварите в България и ОДМВР – Хасково и с подкрепата на Община Хасково. Забавни състезателни игри, много музика, танци, песни и фотоконкурс на тема „Хасково: моят град – моят кадър“ съпътстваха проявата, която завърши с награди за всяко дете, с адмирации за учителите, с поздравления за организаторите и обещания за нови срещи на спортните терени в Хасково.
Кметът на Община Хасково Станислав Дечев награди символичните победители и поздрави всички достойни ученически отбори от СУ „Св. Паисий Хилендарски“, ОУ „Христо Смирненски“, ОУ „Св. Климент Охридски“, ОУ „Христо Ботев“, село Войводово и ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Конуш.
Кампанията #КодОтговорниЗаедно на ГДНП е насочена към превенция на рисковото поведение сред децата и младите хора, насърчаване на активния начин на живот и творческото себеизразяване.



