13 хотела в Хасковска област затвориха заради пандемията през месец април. Това сочи статистиката на Националния статистически институт.
През април месец местата за настаняване в областта са били 14 с 551 легла. Пренощувалите са 187, като от тях 8 са били чужденци. Приходите от нощувките са 39 хил. лв., като в това число 4 хил. лв. са от чужденци.
За сравнение, през март месец хотелите в Хасковска област са били 27 с 1 377 легла. Тогава пренощувалите са били 2 415, а от тях 716 са били чужденци. Съответно приходите от нощувките са били двойно повече – 248 хил. лв., в това число 96 хил. лв. от чужденци.
