Мъри и Гьозтепе взеха точка в дербито с Чорум

0

Мъри и Гьозтепе взеха точка в дербито с Чорум. Отборът на “Гьозтепе” воден от хасковлията Станимир Стоилов – Мъри, завърши наравно 1:1 при гостуването си на “Чорум”.

Това е първи X, откакто треньор на тима е Мъри. Срещата между втория и четвъртия във временното класиране беше от 20-ия кръг на турската втора дивизия. Припомняме, че в предишния кръг “Гьоз-Гьоз” разби “Умраниеспор” – виж ТУК.

Първото полувреме премина при лек натиск от страна на домакините, които отправиха 5 удара, от които 4 бяха точни, докато Гьозтепе се отчете с едва два неточни изстрела.

Радостта на Гьозтепе обаче бе твърде кратка. В 53-ата минута Байрак върна много лошо топката към вратаря Арда Йозджъмен, а Жералдо прекъсна подаването и отне топката, преодоля стража и на празна врата изравни – 1:1.

Отборът на Мъри остава на второ място с актив от 39 точки, на шест зад лидера “Еюпспор” и на три пред третия “Коджаелиспор”, но и двата тима са с мач по-малко от този на Мъри. “Чорум” заема четвъртата позиция с 34 точки, но може да бъде изпреварен от петия “Бодрумспор”.

На 3 февруари “Гьозтепе” ще приеме слабака “Алтай”.