Контузия спря Гришо на Уимбълдън

0

Контузия спря Григор Димитров на осминафиналите на Уимбълдън.

Хасковлията се отказа заради контузия след подхлъзване в мача му срещу Даниил Медведев след само осем изиграни гейма – 3:5.

Инцидентът се случи при сервис на Медведев за 3:3. Гришо опита да продължи, но видимо не можеше да се движи по същия свободен начин. Българинът реши да ползва медицински таймаут, но изобщо не атакуваше сервисите на съперника, който поведе с 3:5, за да дойде отказването. Дори 5-минутната интервенция с физиотерапевт извън корта не успя да подобри състоянието на българина и той се превърна в поредната “жертва” на тревата в Лондон.

По-рано днес Мадисън Кийс се отказа поради контузия след падане срещу Джазмин Паолини на същия корт номер 1, а Хуберт Хуркач преди няколко дни също трябваше да прекрати мача си преждевременно след подхлъзване. Такова имаше снощи и на Александър Зверев, но той някак си се опази от дългосрочна травма в случая.

Медведев продължава напред към четвъртфиналите и ще играе със световния номер 1 Яник Синер, който по-рано днес се справи с Бен Шелтън в три сета.