Юношите на Хасково завоюваха златните медали при U17 на набор 2009/10 в зона Стара Загора. Купата бе връчена от шефа на зоналния съюз към БФС Стилиан Попчев.
14 поредни победи постигнаха възпитаниците на треньора Беркай Халил и претърпяха само две загуби. Последният мач за тях бе на стадион “Трейс Арена”, загубен от Верея с 2:1.
Това е втора поредна купа за треньора Беркай Халил виж ТУК. Миналата година той със своите възпитаници отново се окичиха със златните медали.
“Щастлив съм и искрено се надявам да върви все така. Благодаря за себеотдаването на момчетата за заслужените златни медали”, сподели Беркай.
Сред футболистите му се открояват Димитър Стефанов, Стоил Стоилов, Каян Аладжов, Ясен Караилиев, Диан Георгиев, които тренират при мъжете на Хасково и са новото поколение таланти. Сега за тях предстои почивка и след това подготвителен лагер.