Ирина Миладинова и националките по плажен хандбал започнаха с победа Евро квалификациите

0

Националният отбор на България за жени по плажен хандбал записа победа и загуба в първите си два мача от европейските квалификации, които се провеждат на Южния плаж във Варна.

В първата си среща от Група А на турнира момичетата на старши треньорът Виктория Жосан надделяха един от фаворитите Хърватия с 2:1 части (22:13, 14:22, 8:6) след изпълнение на дузпи. В треньорския щаб е треньорката на Хандбален клуб “Хасково” – Ирина Миладинова.

5 поредни спасявания на хърватската вратарка спряха да вземем втората част. 20 точки за успеха реализира Христиана Гавраилова, 16 добави Мелина Спасова, 8 Маринела Панайотова, 6 Стиляна Павлова, 4 Йоана Маркова и 2 Кристина Миланова.

Във втората си среща за деня българките паднаха от Полша с 1:2 (11:15, 21:20, 8:10) след изпълнение на дузпи. Националките загубиха първата част от мача, но спечелиха втората с гол на Мелина Спасова 5 секунди преди края й.

При наказателните удари полякините вкараха и петте, докато за България Маринела Панайотова пропусна втория от тях.

След изиграването на два мача България е с една победа и една загуба. Утре (12 юли) националките ще играят нови две срещи. От 11:00 часа е двубоят им с Украйна, а от 16,00 часа съперник е тимът на Швейцария.