Хасковлии победиха Локо Пловдив с 95:79

0

Хасковлии победиха Локо Пловдив с 95:79, в зала “Сила” в града под тепетата.

Баскетболистите на старши треньора Янко Желев постигнаха своята осма победа в регион Юг на А група на Българската баскетболна лига, след като надделяха над отбора на “Локомотив” (Пловдив) с 95:79 точки.

Томас Читадзе заби 30 точки, а завърналият се след лечение на контузия – Динко Христов, добави 25. Тенчо Тенчев добави 14 точки за успеха на хасковлии, които загубиха първата четвърт с 23:24, но на полувремето водеха с 50:40. Момчетата на Янко Желев спечелиха и третата част с 30:15 и макар да загубиха последната четвърт с 14:24 пункта, това не се отрази на крайния резултат, който беше 95:79 точки в полза на БК “Хасково”.

На 25 февруари в Пазарджик ще се проведе срещата между “Хасково” и “Пловдив Мамбас”.