Хандбалистките на Хасково с трудна, но сладка победа над Панагюрище

0

Хандбалистките на “Хасково” записаха трудна, но много сладка победа с 22:21 над отбора на “Панагюрище” в среща от женската „Б“ група.

Двубоят се игра в зала “Вълчо Даскалов” в спортен комплекс „Спартак“ пред около стотина зрители, сред които и директорът на Спортно училище “Стефан Караджа” – Силвия Тенчева в компанията на двама футболни треньори.

Първото полувреме завърши с преднина от 2 гола за хасковлийки – 13:11. Втората част започна по отличен начин за домакините, които увеличиха още разликата в своя полза и изглеждаха, като сигурни победители в срещата. Гостите обаче не се предадоха и 6 минути преди края стигнаха до равенство 21:21. Последните минути бяха изключително оспорвани, като 120 секунди преди финала момичетата на треньора Ирина Миладинова отбелязаха победното попадение за 22:21.

Това беше седма победа от 9 мача за “Хасково” и съответно първа загуба за “Панагюрище”, които остават първи в класирането със 16 точки, а хасковлийки вече имат 14 пункта в актива си. В 13:30 часа хасковлийки трябваше да играят още една среща срещу тима на „Левски“ (Стражица), но съперникът не пристигна и домакините взеха служебно срещата с 10:0.

Последният турнир в Западната зона ще се играе на 20 април във Велико Търново. Целта на “Хасково” е да бъде сред първите два отбора в класирането, които ще играят финален турнир на 25 май с първите два тима от Източната зона.