Гришо отпадна във втория кръг на US Open

0
Divel

Григор Димитров напусна Ню Йорк след петчасова драма във втория кръг на US Open след поражение от Мартон Фучович в пет сета – 2:3 ( 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3, 4:6, 1:6). Това бе втора поредна загуба за хасковлията от унгареца, който го елиминира на същата фаза и на Western & Southern Open.

Мачът продължи 4 часа и 50 минути и предложи истинска драма. Нашият спечели първия сет след тайбрек, след като нито един от двамата тенисисти не успя да вземе подаването на съперника си. Във втората част българинът пропиля четири сет пойнта и в крайна сметка сетът отиде на сметката на 66-ия в света Фучович след нов тайбрек.

Старско

Гришо успя да спечели убедително третия сет с 6:3. В четвъртия отново започна отлично – с пробив, но след това се пропука на три пъти при свой сервиз, докато Фучович допусна само още един пробив.

В решителния пети сет съперникът проби Димитров 3:1, а до края Григор не успя да спечели друг гейм и напусна турнира.