Гришо отново отстъпи пред Зверев, този път в Китай

0

Първата ракета на България – Григор Димитров, допусна четвърто поражение през този сезон от германеца Александър Зверев.

Този път това се случи на турнира от категория АТР 250 в китайския град Чънду. Гришо отстъпи с 3:6, 6:7(2) за 1 час и 52 минути игра, като това е седмо поредно поражение от този съперник. До този момент единствения успех на Григор срещу германеца е на турнира в Базел през 2014 година. В другия полуфинал руснакът Роман Сафиулин надделя с 6:3, 6:4 над Лоренцо Музети от Италия и ще се бори за титлата срещу олимпийския шампион от Токио.

Димитров напуска Китай с втория полуфинал на сметката си там (другият беше при дебюта му през 2016-а), както и общо четвърти за сезона. Предишните му такива класирания бяха в Ротердам, Женева и Вашингтон, като в швейцарския град той елиминира Тейлър Фриц и стигна до битка за титлата, но отстъпи на Николас Джари. В Ротердам българинът загуби от Даниил Медведев, а във Вашингтон – от Даниел Еванс, като и в двата случая съперниците му спечелиха трофеите. В Чънду той отпразнува победа номер 400 на ниво АТР ВИЖ ТУК, а за кампанията досега вече има 29 спечелени мача – най-доброто му постижение в това отношение от 2017-а насам, когато натрупа 49 победи.

Гришо ще се изкачи до 19-о място в световната ранглиста след спечелените 65 точки в Чънду, които увеличиха актива му на 1800.