Горещо в събота, в неделя се очакват валежи

0

В събота ще е слънчево, а след обяд – горещо. Ще бъде почти тихо. Максималната температура в Хасково ще се повиши до 33°.

Около и след обяд в неделя и до полунощ над Западна България ще се развие купесто-дъждовна облачност, ще превали и прегърми. По-интензивни ще са явленията в планините и планинските райони. Температурите ще се повишат и в неделя максималната в Хасково ще достигне 35°.

През нощта срещу понеделник и в понеделник с усилване на вятъра от северозапад ще проникне относително хладен въздух и дневните температури слабо ще се понижат. Краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици ще има на места в Централна Северна България, в Източна и в планините. Във вторник ще преобладава слънчево време, след обяд с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност. Остава повишена вероятността за краткотрайни валежи и гръмотевици. Вятърът малко ще отслабне и ще се завърти от север-северозапад.

В средата на седмицата ще бъде предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. На места ще има и краткотрайни валежи, но с по-малка интензивност, а в четвъртък ще намалеят и по обхват. Вятърът още ще отслабне, в западната половина от страната временно и ще стихва. Максималните температури отново ще се повишат и в четвъртък ще бъдат между 31° и 36°, по-ниски по Черноморието.

Сподели

Оставете коментар

Предишна публикация:
Община Хасково организира Международен конкурс за цигулари „Проф. Недялка Симеонова“ 2024
Подават се документи за участие в конкурса “Недялка Симеонова”

Делото за отвличане на 21-годишната симеоновградчанка насрочено за 6 август
Делото за отвличане на 21-годишната симеоновградчанка насрочено за 6 август

Затвори