Хасковлийката, Богдана Панайотова е назначена за временно изпълняваща длъжността главен архитект на Столична община, след като Здравко Здравков подаде оставка.
Паралелно с назначението й започна и подготовката на конкурса за избор на титуляр, съобщават от Столичната община.
Богдана Панайотова има над 10 години административен опит като главен архитект в община Хасково и община Свиленград, и началник на РДНСК-Хасково. Тук е позната като Хасърджиева.
До момента е била управител на фирма за консултантски услуги в строителството, в която изпълнява функциите на инженер консултант по FIDIC и строителен надзор по ЗУТ.
Богдана Панайотова има магистърска степен “Архитектура” от Университета по архитектура, строителство и градоустройство. Завършва Математическата гимназия в Хасково с отличие и златен медал.
Панайотова притежава удостоверение за пълна проектантска правоспособност от КАБ. Член е на БААИК, КАБ, САБ.