Баскетболистите на Хасково прегазиха пореден съперник

0

Отборът на Хасково продължава победната си серия в “А” група на Българската Баскетболна Лига след нов разгромен успех със 105:57 точки срещу пловдивския “3.6.9. Баскетболен клуб”.

Момчета на старши треньора Янко Желев не срещнаха никакви трудности срещу последния отбор в класирането на зона Юг. Пловдивският тим регистрира своята 17-а загуба от 18 изиграни срещи, докато за хасковлии това беше 16-и успех от 18 мача. Арена на двубоя беше спортна зала “Иван Симеонов” в Пазарджик.

Съвсем очаквано лидерът в класирането започна срещата уверено и много бързо поведе с 8:0 точки. Превъзходството на “Хасково” беше осезаемо и след първата част резултатът беше 26:14. Вторите 10 минути предложиха още от същото – пълен контрол над срещата от страна на хасковлии и преднина на полувремето от 16 точки – 48:32. След почивката пловдивчани свалиха тотално гарда и в края на третата четвърт имаха непреодолимия пасив от 41 точки. Резултатът беше 84:43.

Всичко беше решено далеч преди края на срещата, като в последната четвърт момчетата на треньора Янко Желев увеличиха преднината си до впечатляващите 48 точки за крайното 105:57. Най-резултатен за “Хасково” беше Кристиян Желев с 29 точки, следван от Ивайло Тонев с дабъл-дабъл 19 точки и 11 борби. Динко Христов записа 17 точки, капитанът Виктор Колянов добави 16 за успеха, а Марио Узунов се отчете с 12 точки.

На БК “Хасково” предстои четвъртфинална среща от турнира за Купата срещу тима на “Спортист Своге”. Тя ще се играе на 12 март в Пазарджик.

Автор: Никола Лилов