6.7% е равнището на безработицата в Хасковска област за първото тримесечие на годината, съобщават от Регионалната служба по заетостта. Нивото не се променя в сравнение със същия период на 2022 г., като средномесечният брой на безработните е 5 560. Така Хасковска област остава на 13-то място по безработица сред 28-те области в страната.
Само за март безработицата в региона е 6.6% при 5.4% за страната. С най-ниско равнище са общините Свиленград – 5% и Димитровград – 5.1%, а най-високо е в община Ивайловград – 18.6% по данни на Регионалната служба по заетостта-Хасково.
На работа са постъпили 1 287 души. Заявените свободни работни места са 936, а новорегистрираните безработни през месеца са 729 души. 71 са били ангажирани по мерки за насърчаване на заетостта , а по програми за заетост и обучение – 75.
Оставете Коментар