Хасково отстъпи след спорна дузпа

0

Главният съдия Величко Милчелиев се превърна в главно действащо лице в оспорвания двубой между Борислав(Първомай) – Хасково 1:0.

Милчелиев отсъди несъществуваща дузпа в полза на домакините през второто полувреме. Теренът на градския стадион в Първомай бе доста лош, с локви на места.

В 15 -та минута Стефан Русев пропусна да открие резултата в полза на гостите. Последва домакински натиск, но до гол не се стигна. В края на първото полувреме при триходова аката на червено-белите Стефан Балев шутира, но топката мина покрай страничната греда. Така двете нули се запазиха след първите 45 минути.

В 57 -та минута дойде най-спорното положение в мача. Главният съдия Милчелиев отсъди несъществуваща дузпа за Първомай, които реализираха. През целия двубой той накъсваше играта с несъществуващи фалове в полза на домакините. Таранът Юли Шекеров пропусна да изравни резултата в последната 90 минута.

В неделя Хасково приема лидера Нефтохимик(Бургас) на Ямача от 17:00 часа.