Гришо пак отпадна

0

Лошият сезон на Григор Димитров продължи с разочароваща загуба още в първия кръг на турнира от категория “АТП 500” във Виена. Хасковлията беше поставен под №3 в надпреварата, отстъпи срещу Михаил Кукушкин от Казахстан с 4:6, 6:4, 4:6.

Димитров изигра много неубедителен мач, в който допусна цели 65 непредизвикани грешки за 30 гейма. Българинът показа голямо желание за борба и това дълго го държеше в мача. Световният №10 до последно имаше шансове за обрат.

Почти всеки един от сервис геймовете на Димитров беше борба за оцеляване. Шампионът от финалите на АТП вкара 59% от първите си сервиси, допусна 11 двойни грешки при десет аса и предостави на съперника цели 18 точки за пробив. Българинът спаси 16 от тях, но и това не беше достатъчно.

Кукушкин постигна едва трета победа в 36-ия си мач срещу състезател от топ 10. Тенисистът от Казахстан, който заема 71-ото място, записа и най-престижния си успех през 2018 г.