Александър Лазаров с победа на Sofia Open

0

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Лазаров постигна първата си победа на Sofia Open. Софиянецът се наложи със 7:6 (5), 6:2 над Лукаш Лацко в двубой, който продължи час и половина.

Българинът беше пробит в третия гейм, но успя да върне брейка в осмия и изравни за 4:4. Впоследствие се стигна до тайбрек, където Алекс поведе с 6:3 точки и реализира третия сетбол. Във втората част Лазаров стартира фантастично и спечели първите 4 гейма. При 5:2, когато сервира за успеха, българинът пропусна 7 мачбола, но при осмия отрил се шанс се възползва и затвори срещата.

Във финалния втори квалификационен кръг в понеделник Лазаров ще играе с победителя от двубоя Рудолф Молекер – Лука Вани.

„Чувствам се невероятно. Това е най-голямата победа в кариерата ми до момента“, каза Лазаров след последната точка в мача.

Днес първи мач като старт на турнира изиграха Яник Манден от Германия и Даниел Химено-Травер от Испания. А първият българин, който излезе на корта бе Габриел Донев. Той обаче отпадна на старта на квалификациите на турнира в зала Sofia Open. 22-годишният състезател отстъпи с 1:6, 2:6 пред опитния украинец Серхий Стаховски, бивш №31 в ранглистата. Срещата продължи 48 минути, а Стаховски вече е само на успех от място в основната схема. Неговият съперник във финалния квалификационен рунд ще бъде определен от срещата между Даниел Брандс и Камил Майхжак.

Голямата звезда Стан Вавринка ще изиграе първия си мач от Sofia Open 2019 в понеделник (4 февруари). Трикратният носител на титли от „Големият шлем“ ще излезе на централния корт на „Арена Армеец“ срещу финалиста от миналата година Мариус Копил не преди 18 часа. Швейцарецът се завръща пред българска публика след горещото посрещане, което получи от българите през 2018-а.